Vajinal egzersizler ne sıklıkla yapılmalıdır

Egzersizleri yapmanın kümülatif bir etkisi vardır. Egzersizleri günde iki ya da üç kez yapan bir kadın bir kez yapan kadına göre patolojisini daha hızlı düzeltecektir. Bu, düzenlendiği takdirde egzersizleri günde üç kez yapmayı daha cazip hale getirir. Bir günde üç kezden daha fazla yapmak etkili değildir; yararlı olmak yerine kaslarda çok fazla yorgunluk yaratır.

Gücün tekrar yerine gelmesi için egzersiz periyotları arasında en az üç saat ara bırakılmalıdır. Egzersizler ciddi boyutta rahatsızlık yaratmadıkça, menstrüel döngü sırasında yapılmalıdır. Kadınların çoğu bunu bir problem olarak görmez.

Egzersiz Sırasmda Zamanı Nasıl Ayarlamalıyım? Egzersiz periyodu esnasında saate bakmayın. Bunun yerine ucuz, zaman ayarlı bir kronometre alın ve 20 dakikaya kurun. Zaman dolsun diye saate bakarak yukarı doğru saymaktansa, geriye doğru saymak çok daha olumlu bir geribildirim verir ve anlamlı derecede daha teşvik edicidir. Bazı kadınlar saate bakınca 20 dakika yerine henüz sadece 5 dakika geçtiğini gördüklerinde kendilerini oldukça kötü hissederler. Kronometrenin böyle bir dezavantajı yoktur ve bu nedenden dolayı saate göre daha fazla tercih edilir.

Egzersiz Sırasında Başka Bir şey yapabilir miyim? Egzersizler uzun ve bıkkınlık verici görünebilir. Bu nedenle bazı eğlence formları sağlanması ısrarla önerilir.

İlgi alanınıza giriyorsa radyoda bir program dinlemek uygun olabilir; bu gözlerinizi tamamen perineometre aletine odaklamanıza izin verir ve ayrıca sürekli bir oyalanma sağlar. Elinizde tuttuğunuz ölçüm aracıyla aynı hizada bulunan bir televizyon aynı şekilde kullanılabilir, böylece başınızı sürekli ölçüm aracına çevirip durmanız gerekmez.