İlk gece kabusları

Balayı sevişmesi, erkeğin de ilk denemesiyle durum biraz farklıdır. Eşlerini düş kırıklığına uğratma endişesini duyan bu kişilerin başına erken boşalma ya da başarısız olma gibi dertler gelebilir. Yaşanan buysa, sabır ve anlayış göstermek bu kez kadına düşer.

Benzer sorunları karşı taraf da yaşayabilir. Utangaç ve cinsel açıdan deneyimsiz bir kadın o denli gergin olabilir ki, vajinası bir erkeğin penisini fiziksel olarak içeri alabilecek durumda olmasına karşın, büyük bir korku duyabilir. Elbette, anlayış ve içtenlik, bu problemin çözümü için yeterli olacaktır.

İyi bir seks, düğün gecesi, sihirli değnek değmiş gibi aniden ve kendiliğinden gerçekleşemez. Bilinçli bir çift, birlikte oldukları andan itibaren bunun için hazırlanmış olmalıdır. İlk çıktığınızda bile, birbirinizi neyin heyecanlandırdığını, neyin zevk verdiğini öğrenme olasılığınız vardır.

Sevgi ve şefkatle, belki de aylardan beri birbirinizi buna alıştırıyorsunuzdur. Bir çiftin düğün yataklarında birbirlerini bir yabancı gibi görmeleri pek enderdir ama maalesef buna günümüzde rastlanmak tadır. Evliliğin iyi gitmesini isteyenler, birbirlerini kişiliklerini çözmek için uzun zaman harcarlar. Böyle bir çift için balayı seksi en hoş anlardan biri, belki de ilki olacaktır. Evliliğe hazırlık dönemi sırasında, cinsel ilişkiye girmeden de gelecekteki ortak yaşamdan nasıl zevk alacaklarını öğrenmemiz mümkündür. Bu hazırlıklar, düğün gecesi gerilimini ortadan kaldırmakta yararlı olacaktır.