Balayı seksi

Evlilik öncesinde, seksi gizli yerlerdeki tedirgin kaçamaklar olarak hatırlayan çiftler, yasal birlikteliğin özgür havasıyla mutlu olurlar. Gerdek gecesi aşkı, bütün günün yorgunluğu üstüne yaşanacaktır. Bu yüzden beklenmedik terslikleri doğal karşılayın.

Kendilerini İlk gece için saklamış çiftler için balayı aşkı unutulmayacak bir olaydır. Oysa, uzmanlara göre, düğün gecesini dört gözle bekleyen aşıkların bu işi aceleye getirmemeleri gerekiyor.

Özellikle kadının ilk seks deneyimini yaşamındaki dönemeçlerden biri olarak tanımlayan uzmanlar, bekaretin yitirilmesi olayının önemine dikkati çekiyorlar. O gece çıkabilecek bazı fiziksel sorunlar arasında kızlık zarının yırtılması sırasında duyulacak acı gelir. Eğer kadının vajinası yeterince kayganlaşmış, çiçeği burnunda koca da fazla aceleci davranmamışsa, rahatsızlık daha az olur. Küçük bir kanama olsa da, günde iki kez sıcak banyo yapan kadının iyileşmesi çok kısa sürer.

İlk cinsel birliktelikte düş kırıklığına uğramamak için, vajina esnekliğini artırmakta yarar vardır. Bunu, sıcak banyodan sonra kendi parmağıyla yapabileceği gibi öpüşme ve okşamaların da faydası olur. Sevişme sırasındaki kanama endişe yaratmamalıdır.